Pokec o všem možném i nemožném

dotaz

ondrej | 05.10.2012

Dobrý večer . Mám doma barkasa ten starší typ s "čumákom" . Chcel by som si ho spojazdniť ale kedže mám len 17 rokov a s týmto motorom nemám skúsenosti neviete mi niekto poradiť aké je poradie valcov pri nastavovaní zapaľovania od chladiča ? Dakujem za odpoved.

výměna spojky

Petr | 29.09.2012

Ahoj,jsem čerstvým majitelem barkase, který je ve velice slušném stavu. Potřebuji poradit kde najít pracovní postup při výměně spojkové lamely. Hledal jsem i na stránkách o warťasech

Re: výměna spojky

Petr | 30.09.2012

Našel jsem a stáhnul dílenskou příručku, je tam sice popis, ale podle něho bych se bez dílny neobešel, jde mi o praktické rady jak to kdo dělá doma. Kdysi jsme měnili s kamarádem lamelu na staré octavii, vyndali jsme převodovku nasadili novou lamelu, vystředili pomocí té převodovky a funguje snad ještě teď.

Re: výměna spojky

David | 06.10.2012

Ahoj výměna spojky se dělá u Barkase vyndáním motoru ne převodovky hlavně se musí dát pozor na to aby zůstala ve vodorovné poloze jelikož drží v poloosách a vzadu na silentblokách když by jsi vyndal motor a převodovkka by nebyla uvázaná nebo podložená tak se zaručeně utrhnou vzadu dva silentbloky.Přeju mnoho pracovních úspěchů :-)

Re: Re: výměna spojky

Petr | 16.10.2012

Děkuji za radu, tohle bych asi podcenil. Jak vystředit lamelu, pokud nemám hrušku z jiné převodovky, napadlo mě vysoustružit (třeba ze dřeva) trn a podle něj jí vystředit.

Re: Re: Re: výměna spojky

David | 18.10.2012

No já nevím ale tohle by se dalo i půjčit záleží odkud jsi ale myslím že v okolí bude nějakej trabantista nebo wartburgář :-)

Re: Re: Re: Re: výměna spojky

Petr | 22.10.2012

Jsem z Prahy. Zkusím to půjčit, nevíte o někom?
Jsem v telekontaktu s panem Raisem (doufám že jsem nespletl jeho jméno), ale momentálně je po operaci.

Re: Re: Re: Re: Re: výměna spojky

David | 22.10.2012

Tak v praze o jednom šikovném wartburgáři vím tak si myslím že to problém nebude.Pokud máte zájem domluvíme se přes email co a jak dál. Můj email havelka@kphv.cz.

dily

martin | 11.06.2012

Zdravim mate někdo někde zdroj nahradnich dilu pro vyvařeni? např. podběhy, lemy, prahy, podlahy atd.? mam docela zrezleho barkase a některe plechy se špatně dělaji

https://martin1303.rajce.idnes.cz/barkas_fotky/#P6280800.jpg

dotaz

Maja | 07.06.2012

Zdravím,zajímalo by mně zda někdo nevíte dokdy se vyrábělo víčko na hladič na čumáku.Mám valník papíry 72 a na štítku 83.Navíc má už novou palubní desku s plastu.A zrcátka na rámu oken.Díky.

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Přidat nový příspěvek